top of page

DO POBRANIA

Download

PIELĘGNACJA TATTOO

1 :) Przed przystąpieniem do pielęgnacji należy dokładnie umyć ręce.

2 :) Opatrunek należy zdjąć po upływie 24 - 36 godzin.

3 :) Po zdjęciu opatrunku delikatnie przemywamy tatuaż letnią wodą z mydłem hipoalergicznym lub płynem do higieny intymnej ( jego kwaśne pH hamuje rozwój bakterii), zwracając uwagę, aby delikatnym ruchem ręki usunąć ze skóry wszystkie wydzieliny i dokładnie spłukujemy wodą. Absolutnie nie zaleca się używania perfumowanych żeli pod prysznic.

 

4 :) Przesuszamy tatuaż papierowym ręczniczkiem (nie przecierając, tylko bardzo delikatnie dociskając papierowy ręcznik do tatuażu).

 

5 :) Po osuszeniu, smarujemy bardzo cieniutka warstwa kremu, aby skóra mogła oddychać.

Czynność tą należy powtarzać co ok. 4 godziny, szczególnie zaraz po przebudzeniu oraz przed snem, przez minimum dwa tygodnie, czyli aż do wstępnego zagojenia się tatuażu.

Wstępne zagojenie tatuażu następuje po upływie od 2 do 3 tygodni, w zależności od indywidualnych predyspozycji oraz cech fizjologicznych. Całkowite zagojenie następuje po upływie 2 miesięcy. Po tym czasie skóra wraca w pełni do stanu sprzed wykonania tatuażu.

W żadnym wypadku tatuażu nie można drapać oraz zrywać odchodzących elementów naskórka. Łuszczenie sie skóry na tatuażu i swędzenie to naturalny proces gojenia.

Należy ograniczyć aktywność fizyczną przez przynajmniej 2 tygodnie po tatuażu (np. ćwiczenia na siłowni, fitness).

Przez okres miesiąca po zabiegu nie należy chodzić na basen, saunę, solarium itp

Przez kilka dni należy wstrzymać się od alkoholu lub innych substancji odurzających, które powodują podwyższenie cisnienia.

Przez co najmniej miesiąc nie powinno się również smarować świeżo wykonanego tatuażu balsamami ani kremami nawilżającymi, zwłaszcza jeśli w składzie tych kosmetyków znajdują się parabeny lub innego rodzaju substancje konserwujące.

Nie można opalać wytatuowanej skóry przez okres minimum miesiąca. Jeśli nie możemy być w cieniu, zakrywamy tatuaż ubraniem. Później wskazane jest stosowanie kremów do opalania z filtrem 50+.

Proszę pisz w wypadku pytań i wątpliwości. Nie szukaj odpowiedzi w internecie! Nasze studio tatuażu odpowie na wszystkie pytania.

PIELĘGNACJA TWOJEGO NOWEGO TAUAŻU

zadbaj o swój tatuaż

bottom of page